Protislnečné fólie

Protislnečné fólie

Protislnečné vysokovýkonné vysokoreflexné fólie

Vysoko energeticky výkonné so silnou, resp. strednou priepustnosťou svetla. Zadržia od 54-84 % slnečnej energie (podľa typu). Dodávané sú v kombináciách striebro – dymová, striebro – striebro, bronz – striebro, v rôznych odtieňoch.

Protislnečné vysokovýkonné EXTERNÉ vysokoreflexné fólie

Zvýšený výkon externými fóliami s garanciou 1 rok, resp. 3 roky.

Externé fólie zvyšujú výkon, t. j. odrazivosť – reflexiu fólie priamym odrazením späť do priestoru – odpadá časť prenesenej a fóliou pohltenej slnečnej energie = okamžité odrazenie horúčavy smerom von.

Novinkou je vysokoreflexná fólia so zárukou až 3 roky oproti doteraz 1-ročnej. Dôvod? Fólia má nanesenú dvojitú UV-vrstvu ochrany a navyše SCR = ochranu proti poškriabaniu.

Protislnečné výkonné nereflexné

Nereflexné fólie prevažne používané na tienenie a tmavenie sklených plôch budov, automobilov a ostatných dopravných prostriedkov. Časť tejto série špeciálne vyrábaná ako výkladové fólie s vysokou priehľadnosťou so špeciálnym UV filtrom. Dodávané vo farbách dymovej, bronzovej a neutrálnej. Špeciálna UV fólia v čírej farbe.

Protislnečné vysokovýkonné VYSOKOSVETLÉ

Zmena jednotvárnosti variabilnými odtieňmi pri vysokom výkone

Najpopulárnejšími fóliami po dlhé roky boli strieborné zrkadlové fólie. Tieto majú síce najvyšší efekt odrazenia horúčavy, majú však zápornú vlastnosť – čiastočné stmavenie.

Nové typy, resp. výrobky posledných dvoch rokov sú variabilné nielen farbou ale najmä výkonom. Vítaná zmena ktorú ponúka najmä naša spoločnosť, majú odtieň bronz, meď, oceľ, titán, atď., v rôznych svetlostiach – priehľadnosti. Výkon fólií – odrazivosť slnečného žiarenia medzi 50-69%, zastavenia UV-žiarenia 69-99%

Novinkou v histórii výrobcu je fólia s rôznou odrazivosťou viditeľného svetla z exteriéru (vysoká) a odrazivosťou z interiéru (nízka). Toto spôsobuje výnimočný efekt : vysoká odrazivosť horúčavy, nepriehľadnosť zvonka a vysoká svetlosť z vnútornej strany!

Protislnečné vysokovýkonné vysokoreflexné fólie s rôznym sfarbením strán

Reflexné fólie vyrábané technológiou SPUTTERING so špeciálnym kovovým farbivom. Pri tomto systéme výroby je kovová vrstva nastreľovaná na fóliu, nielen nanášaná vo vákuu ako u ostatných. Dodávané sú v bronzovom odtieni, majú vysokú schopnosť zadržania energie. Vyrábané sú i v prevedení pre montáž z exteriéru.

  • zadržujú slnečnú energiu až do 84 %
  • zmierňujú tepelné účinky slnečného žiarenia na ľudský organizmus, prístroje, zariadenie interiéru a pod.
  • chránia pred oslepovaním – oslnením prudkým slnečným svetlom, ktoré v miestnosti príjemne rozptyľujú
  • znižujú priechod svetla cez sklo o 8 až 95 %,podľa typu fólie a Vášho želania
  • zadržujú škodlivé UV žiarenie o 96 až 99 % – nevadia kvetom !!!
  • šetria energetické náklady na prevádzku klimatizačných zariadení v letnom období, napr. pri maximálne účinnej fólii postačuje klimatizáciu zapnúť len na 10 minút z 1 hodiny
  • fólie zvyšujú estetickú hodnotu a vzhľad budovy i interiérových sklených plôch,
  • efekt 1-strannej nepriehľadnosti fólie je vždy zo strany vyššej intenzity svetla.

 

 

Vysokovýkonné vysoko reflexné fólie na lexan a polykarbonáty

Protislnečné fólie na lexany a všetky polykarbonátyKONEČNE prvá naša fólia určená do exteriéru napr. na lexanové strechy zimných záhrad, budov, výrobných hál atď..

Má špeciálne lepidlo, špeciálne zloženie ktoré nespôsobí „bublinkovanie“ fólie ani „nerozlaminuje“ fóliu. Doterajšie fólie boli pôsobením plynov uvoľnujúcich sa z lexanu pri vysokých teplotách posiate bublinkami čo neskôr spôsobilo odlepovanie.

Strieborné zrkadlo z externej strany a jemne šedá pri pohľade z interiéru. Parametre proti horúčave sú vynikajúce : stop 82 % slnečného žiarenia, stop 99% UV žiarenia, stop 80% oslňovania (oslepovania) veľkým slnečným žiarom – svetelnosťou.

Záruka 3 roky v exteriéri, pri aplikácii na skle v interiéri až 8 rokov.

 

 

Vysokovýkonné jemne reflexné fólie

Protislnečné fólie pre tých ktorí nechcú vôbec stmaviť svoje okná no potrebujú zastaviť slnečné žiarenie ! Jedinečnáfólia veľmi vysoko svetlá – temer neviditeľná (blíži sa k čírej fólii) a predsa jej parametre sú výborné.

Parametre proti horúčave sú vynikajúce : stop 50 % slnečného žiarenia, stop 99% UV žiarenia, priepustnosť svetla až 66% zásluhou vynikajúceho parametra konštanta svetelnej účinnosti LEC !!! Záruka 5 rokov v interiéri.

 

Xtra zóna – exteriérové vysokovýkonné proti slnečné fólie – nová generácia 2009

Nová generácia externých fólií s omnoho dlhšou garanciou ako doteraz znamená prielom na svetovom trhu. Fólie prispôsobené a určené na úplne všetky možné typy okien s izolačným dvojsklom – kde nebolo možné lepiť fólie v interéri z dôvodu možného praskania skla.

Široká paleta svetlostí ( tmavé až vysoko svetlé ) + rôzne farebné odtiene pre „gusto“ každého.

Záruka sa z pôvodných 2,5 – 3 rokov mení až na 5- ročnú. Takúto záruku mali len interiérové fólie a u väčšiny našich konkurentov majú dodnes !

Séria SILVER Xtra 5 rokov – kolmé okná 3,5 rokov horizontálne a šikmé okná
Séria Titan Xtra 4 roky – kolmé okná 2,5 roka horizontálne a šikmé okná
Séria Solar Bronze Xtra 4 roky – kolmé okná 2,5 roka horizontálne a šikmé okná

|
COPYRIGHT © 2014 ALL RIGHTS RESERVED.